All Services

01

Ciltten veya burun içerisinden olmak üzere iki şekilde yapılmaktadır. Birinci yöntemde ciltten gözyaşı kanalına kesi yapılarak ulaşılır ve kese ile burun boşluğu arasındaki kemik ve mukoza çıkarılarak yeni bir kanal oluşturulur.

02

Gözlerde alerjik reaksiyonlar duyarlı olduğumuz alerjenlerle karşılaştığımızda ortaya çıkar. Alerjik konjunktivit ya da göz alerjileri olarak adlandırıyoruz. Alerjenler gözümüzde bağışıklık…

03

Retina, göz küresinin arka tarafını kaplayan ve görme hücrelerinden oluşan, gözün görme yetisini gerçekleştiren ağ tabakadır. Retina dekolmanı denilen rahatsızlık ise, retinanın en dış katmanı olan…

04

Tıpta ambliyopi olarak adlandırılan göz tembelliği, her iki gözde birden veya gözlerden birindeki görme keskinliğinde %20 ya da daha fazla azalma olmasıdır. Göz tembelliğinin doğuştan olma ihtimali yüksektir.

05

Diyabetik retinopati, diyabet hastalarında görülen görme kaybıdır. Retinanıyı besleyen ince kan damarlarının zarar görmesi ile ortaya çıkar. Damarların zarar görmesi ile birlikte kan sızıntısı da başlar.

06

Keratit, kornea (gözün en ön kısmında bulunan saydam tabakası) üzerinde oluşan enfeksiyon türüdür. Bu rahatsızlık yaygın şekilde görülebilmektedir. Genellikle dış etkenler sebebi ile oluşmaktadır.

07

Göz kapakları, gözyaşı tabakasının göz yüzeyine eşit olarak ve düzgün şekilde dağılmasını sağlamaktadır. Görme işlevinin sağlanabilmesi için, göz içi yapısının sağlıklı olması kadar çevresinde bulunan dokuların da sağlıklı olması gerekmektedir.

08

Molestie metus justo, id hendrerit sem pulvinar id nunc non aliquam.

09

Molestie metus justo, id hendrerit sem pulvinar id nunc non aliquam.

10

Katarakt göz içindeki lensin saydamlığını kaybederek daha opak bir görünüm almasıdır. Göz merceği katarakt sonrası yoğunlaşır.

11

Şaşılık yani strabismus, iki gözün aynı noktaya aynı anda bakamaması veya odaklanamamasıdır. Her yaşta ortaya çıkabilen bir rahatsızlıktır.

12

Glokom; “göz içi sıvısının iyi boşalmaması nedeniyle göz tansiyonunun artmas” olarak tanımlanır. Halk arasında göz tansiyonu ve karasu adlarıyla bilinir.